homepage
> Sortiment> Dekorace>Dekorace

Dekorace

Velký úspěch na světových trzích slaví naše zdobené výrobky. Umění dekorace je výraznou přidanou hodnotou a naší velkou výhodou, která nás podstatně odlišuje od konkurence. Vyvážené portfolio tradičních i moderních dekorů je zaměřeno nejen univerzálně, ale nabízí i vzory upravené podle požadavků jednotlivých odběratelů.

Používáme celou řadu dekoračních technik. Z nejvýznamnějších jmenujme pantograf, diaryt, stříkání barev, pískování, malování, vysoký smalt a sítotisk. Každý z našich výrobků je zdravotně a ekologicky nezávadný. Je určen pro kontakt s potravinami, tedy ke každodennímu používání. Cristalinové sklo vyráběné v Crystalexu CZ splňuje veškeré evropské normy a standardy.


DEKORAČNÍ TECHNIKY:

PANTOGRAPH

V Karolince, našem druhém závodě (hlavní závod je v Novém Boru), který se nachází na Moravě, se vyrábí dekory technikou zvanou Pantograph, která tvoří zhruba polovinu všech dekorací, které se v rámci Crystalexu v současné době vyrábějí. Tato nesmírně náročná technika má ve zdejším závodě více než stopadesátiletou tradici.

Technika pantograph patří mezi nejpopulárnější i mezi našimi zákazníky na všech trzích, kam výrobky se značkou Bohemia Crystal dodáváme. Jsou zde dekory, které se vyrábějí již několik desítek let, ale také dekory připravované dle aktuálních světových trendů. Většina dekorů pochází z vlastního designového oddělení Crystalexu a aplikují se na širokou škálu souborů vyráběných v závodě Nový Bor.

 

STŘÍKÁNÍ

V posledních letech zaznamenala tato technologie vysoký nárůst. Může být použita strojní i ruční technika. Technologie stříkání nabízí bohatý výběr odstínů i typů barev, ať se již jedná o barvy krycí, transparentní, lesklé, matové či moderní metalické. Stříkat se mohou různé tvary i části výrobku – nohy, kalichy, dna, aj.

 

MALOVÁNÍ

Sklo je ručně zdobeno různými druhy barev, případně zlatem či platinou. Touto technikou vznikají ráfky, pásky, spirály, květinové a ornamentální a další vzory.


DIARYT  

Princip této techniky spočívá v používání malého kotoučku, který pod proudem tekoucí vody vyrývá nápadné a elegantní dekory. Diarytem se dekorují kalíšky, odlivky, decantery, vázy, aj. V některých případech se diaryt kombinuje s malbou nebo stříkáním.

 

OBTISKY

Možnost obtisknutí zákaznického loga, znaku či jiného ornamentu.

 

Pantograph Pantograph
Pantograph Pantograph
Diaryt Diaryt
Diaryt Diaryt
Pískování Pískování
Stříkání Stříkání
Stříkání Stříkání
Obtisky Obtisky

CRYSTALEX CZ, s.r.o.
Masarykovo nábřeží 236/30
110 00 Praha1

Phone: +420 487 741 111
Email: info@crystalex.cz